Israel Kata Championship 2019

26 April 2019 - Beer Yakov, Israel

RESULTS

Kids 5 - 6 years Kata - White belts
Place Name Dojo / Organization
1 Ariana Anikin Holon, WKO
2 Ilay Mirilashvili Ashkelon, WKO
3 Adam Kovalsky Ashkelon, WKO
3 Maxim Bekker Ashkelon, WKO
Kids 6 - 7 years Kata
Place Name Dojo / Organization
1 Eli Feldman Ashkelon, WKO
2 Idan Shpits Ashdod, WKO
3 Yehonathan Romov Ashkelon, WKO
Kids 8 - 9 years Kata - 8 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Anastasiia Gubenko Ashkelon, WKO
2 Oleg Shpiner Ashdod, WKO
3 Shon Gega Ashkelon, WKO
Kids 8 - 9 years Kata + 7 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Or Smagarinsky Holon, WKO
2 Denis Radune Ashdod, WKO
3 Lior Elak Ariel, WKO
Kids 10 - 11 years Kata - 8 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Nikol Purych Holon, WKO
2 Noa Korykhin Holon, WKO
3 Danylo Rimskii Ashkelon, WKO
Kids 10 - 11 years Kata + 7 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Binyamin Halpern Petah Tikva, WKO
2 Yotam Gelzin Ashkelon, WKO
3 Yuval Teplitsky Petah Tikva, WKO
Kids 12 - 13 years Kata - 8 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 David Gavrilov Ashdod, WKO
2 Arseni Iskhizov Ashkelon, WKO
3 Kira Gendler Ashkelon, WKO
Kids 12 - 13 years Kata + 7 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Natan Korolev Holon, WKO
2 Ron Sirota Petah Tikva, WKO
3 Marom Joffe Ariel, WKO
Cadets 14 - 15 years Kata + 6 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Yasmin Kovalenko Rishon LeZion, WKO
2 Ilya Khazanov Netanya, WKO
3 Jessika Yakubenko Netanya, WKO
Juniors 16 - 17 years Kata + 6 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Natanel Pinhasov Rishon LeZion, WKO
2 Iliya Novikov Ariel, WKO
Adults Kata - 7 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Pavel Mihailov Ashkelon, WKO
2 Elena Gubenko Ashkelon, WKO
3 Michael Gendler Ashkelon, WKO
Adults Kata + 1 Kyu
Place Name Dojo / Organization
1 Artiom Radune Ashdod, WKO
2 Viacheslav Radune Ashkelon, WKO
3 Alex Anohin Beit Shemesh, WKO

MEDALS STATISTICS

Place Dojo / Organization Gold Silver Bronze Total
1 Holon, WKO 4 1 0 5
2 Ashkelon, WKO 3 5 7 15
3 Ashdod, WKO 2 3 0 5
4 Rishon LeZion, WKO 2 0 0 2
5 Petah Tikva, WKO 1 1 1 3
6 Ariel, WKO 0 1 2 3
7 Netanya, WKO 0 1 1 2
8 Beit Shemesh, WKO 0 0 1 1

STATISTICS

Number of competitors 99
Number of dojos / organizations 9
Main referee Shihan Gleb Rabinovich
Organizer Israel Karate Organization Shinkyokushinkai